EKİBİMİZ

Susana Lopes

NORVEÇ

Genel Sekreter

Susana, doğum öncesi eğitimci, doğum öncesi ve doğum sonrası yoga öğretmeni, yazar, konuşmacı ve hamile anneler ve bilinçli bebekleri için savunucu olan Norveç Doğum Öncesi Eğitim Derneği'nin Başkanıdır. Mevcut çalışmaları, kadınların stres ve kaygıyı vücutlarından etkili bir şekilde serbest bırakmalarına ve genel sağlıklarını ve bebekleriyle olan bağlantılarını geliştirmelerine yardımcı olmayı içerir.

Carla Machado

BREZİLYA

Genel Sekreter Yardımcısı

Carla, 2010 yılından bu yana ANEP Brezilya'nın (Ulusal Doğum Öncesi Eğitim Derneği) kurucusu ve Başkanıdır ve aynı zamanda bir Astrolog, Psikoterapist, Çiçek Özleri Terapisti ve Doğum Öncesi Eğitimcisidir. IBM'de 12 yıl Sistem Analisti olarak çalıştıktan sonra, 1998 yılında ilk çocuğunun doğumundan ardından alan değiştirdi ve peri masalları ve sanat eserleriyle çalışan terapötik kadın gruplarının yöneticisi oldu.

Jennifer Kozlow

KOSTA RİKA


 Jennifer Kozlow, ICCE-IAT, CD, ITP, ICPFE, PREVIDA Vakfı Direktörü Sertifikalı Perinatal Eğitimci ve daha etkili doğum hazırlık kursları için yenilikçi metodolojilerin Eğitmenidir. Yazar, Doğum Sağlığı yayınları Editörü ve Uluslararası Konferans Konuşmacısı.

Laura Uplinger

BREZİLYA


Laura, ANEP Brezilya'nın (Ulusal Doğum Öncesi Eğitim Derneği) Başkan Yardımcısıdır. 1970'lerin sonlarından bu yana, bir annenin iç yaşamının, anne babasının oluşumu üzerindeki güçlü etkisinin bir savunucusu olmuştur. Sık sık atölye çalışmalarına öncülük etmekte ve Amerika ve Avrupa'daki doğum uzmanları ve genel halk için konferanslarda ve web seminerlerinde doğum öncesi ebeveynlik hakkında görüşmeler yapmaktadır. Ayrıca prenatal (doğum öncesi) ve perinatal (doğum sonrası bir aylık süreç) psikoloji konusunda lise ve üniversite öğrencilerine hitap etmektedir. En etkili atölyelerinden birinin adı "Pro Mundo Nascer Feliz"'dir (Dünyanın Mutlu Doğması İçin).

Dr. Shital Lathiya

HİNDİSTAN


Shital bir Fizyoterapist, Genç Sağlık Koçu, Kadın Sağlığı Eğitmeni, Garbh Sanskar Koçu, Mommy's Touch'ın (Garbh Sanskar Enstitüsü) Kurucusu ve - Khiltu Pushp'un (hamile anneler için dualar) Yazarıdır. 2000 yılından bu yana fizyoterapi alanında özel bir pratisyen hekim olarak çalışmakta ve 2005 yılından bu yana doğum öncesi eğitim koçu olarak kadınlara yardımcı olmakta ve annelik, genel kadın sağlığı ve geleneksel değerler hakkında toplum bilinçlendirme programları düzenlemektedir.

François Amigues

KANADA


Francois, Kanada Doğum Öncesi Eğitim Derneği'nin (C.A.P.E.) Başkanı, OMAEP üyesi ve 1986'dan beri doğum öncesi eğitim öğrencisidir. Osteopati (D.O.) son 25 yıldır çiftlere, hamile kadınlara ve yenidoğanlara yöneliktir. Kanada, ABD, Brezilya, Fransa ve Rusya'da doğum öncesi eğitimin yanı sıra Pediatrik ve Obstetrik Osteopati dersi vermekte ve öğretmektedir..

Nese Karabekir

TÜRKİYE


Nese, Psikodrama Terapisti ve Eğitmeni / Bireysel Psikodrama Terapisti / Doğum Psikoloğu / Pişmanlık Duymadan Doğum Eğitmeni / Lamaze Sertifikalı Doğum Eğitmeni / Aktif Doğum Eğitmeni / HypnoBirthing Eğitmeni'dir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü (1996), İstanbul Doğum Akademisi (2010), Pişmanlık Duymadan Doğum’um kurucu ortağı, El Ele Doğum Derneği Başkanı (2015) ve ISPPM Başkan Yardımcısı'dır. Halen Doula ve Doğum Psikoterapisti eğitimi vermekte olup, terapötik çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir. Yakın zamanda APPPAH için 2019 Eğitimci Ödülü'ne layık görülmüştür.

Dr. Liangkun Ma

ÇİN


 Liangkun Ma, Profesör, Obstetrik ve Jinekoloji Bölümü, Pekin Birliği Tıp Fakültesi Hastanesi (PUMCH), Pekin, Çin. Çin Tıp Eğitimi Derneği Anne ve Çocuk Sağlığı Yönetim Komitesi Başkanı. Çin Tıp Doktorları Derneği Halk Eğitimi şubesinin Obstetrik Komitesi Başkanı. Doğum sonrası beslenme grubu başkanı, Çin Rehabilitasyon Tıbbının doğum sonrası rehabilitasyonu. Pekin Birliği Tıp Vakfı Kingmed Anne Çocuk Sağlığı Vakfı Başkanı. Pekin Birliği Tıp Vakfı'nın metabolik hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için Kore Araştırma Vakfı Başkanı.

Yuko Igarashi

JAPONYA


Yuko, küresel bir Sosyal Girişimci olmayı amaçlayan Uluslararası bir Koordinatör olan prenatal (doğum öncesi) bir Hafıza Gezgini, İngilizce/Japonca Trans-Yaratıcısı'dır. Prenatal Bellek Eğitimi Derneği'nin uluslararası bir Koordinatörüdür ve 2018'de önde gelen araştırmacılar Dr.Akira Ikegawa ve Dr.Masayuki Ohkado ile Prenatal Bellek Küresel Projesini başlatmıştır. Doğum öncesi hafızanın, koşulsuz sevgiyi, sürdürülebilir yaşamı ve çocuklarımız için barışçıl bir geleceğin nasıl inşa edileceğini öğretmek için en büyük küresel eğitim ve kendi kendine öğrenme yöntemi olan Trans-Evrensel Heutagoji'nin temeli olduğuna inanmaktadır.

Guillaume Courmont

FRANSA


Guillaume bir müzisyen, vokal, koro koçu, müzik eğitimcisi, sono-terapist ve prenatal (doğum öncesi) ve perinatal (doğum sonrası bir aylık süreç) yaşamının öneminin uzun zamandır savunucusudur. Uzun yıllar boyunca Ulusal Doğum Öncesi Eğitim Derneği (ANEP) için çeşitli etkinliklerin bir parçası olmuştur. Bir şarkıcı olarak, her zaman frekansın güçlerinden etkilenmiştir. Gerçekten nasıl yaşayacağımızı bildiğimizde, dünyaya yeni bir hayat getirmek ve onunla bağlantı kurmak için kendimizi hazırladığımızda ve hepimiz bilinçli olarak sesimizi kullandığımızda dünya inanılmaz derecede güzel olacak!

Sammantha Ying

ÇİN


Sammi, Bliss Mom Anne Sağlık Merkezi'nin kurucusudur. Doğum Eğitmeni ve Doğum İçin Dans Eğitmeni'dir. Hamile annelere doğum öncesi ve doğum eğitimi, doğum öncesi egzersiz ve doğum sonrası bakımı içeren bir 'Bütünsel Gebelik Programı' başlatmıştır. Son üç yıldır, yeni ailelere bu bütünsel yaklaşımı teşvik etmektedir. Kendini, yeni ailelere doğum deneyimlerini doğru bakımla karşılamaları ve bunlara hazırlanmaları için yol göstererek, Çin'in Shenzhen kentindeki kadınların ve çocukların refahını iyileştirmeye kendini adamıştır. Öğreterek binlerce annenin güzel bir hamilelik ve sorunsuz doğal doğum yapmasına yardımcı olmuştur.

Lubka Kolesar-Amigues

KANADA


Lubka, Kaliforniya Beşeri Bilimler Enstitüsü'nden psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kendisi, 2006'dan beri NLP'de Yaşam Koçu ve IDEAL'de yaz tatillerinde Panöritmi öğretmenidir. 2 çocuk annesidir. 2016'dan 2019'a kadar I.D.E.A.L. Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Son 15 yıldır Opera şarkıcısıdır. Yıllık Müzik Festivali “Yıldızların Altında Opera" nın kurucusudur. 2003'ten beri Kanada'da doğum öncesi sempozyumlarının eş yöneticisidir. Kanada, ABD ve Brezilya'da doğum öncesi atölye çalışmaları için rehberli görüntü meditasyonunun şarkıcısı ve eğitmenidir.

Matheus Almeida

BREZİLYA


Matheus Almeida bir Çin Tıp Pratisyen Hekimidir. 13 yıllık çalışma hayatı boyunca özel ofisinde ve Rio de Janeiro'da marjinalleşmiş düşük gelirli ailelerle çalışan bir STK ile çalışmıştır. Brezilya Akupunktur Fakültesi'nde profesör, Brezilya Çin Tıp Fakültesi'nden misafir profesör ve ANEP Brezilya Takımının bir parçasıdır. Konferanslarda ders vermekte ve klasik Çin Tıp metinlerinin ileri düzeyde çalışması için bir ders programı yürütmektedir. Her nasılsa kader beni hamile bir kadının izine soktu ve onu kucakladım. Şimdi yardımıma ihtiyacı olanlara yardım etmek için eski Çin bilgisini kullanıyorum.

Maria Fernanda Cavinato

BREZİLYA


Maria Fernanda, sadece odayı dolduran homeopatik doktorların coşkusu ve sevinci nedeniyle hala Tıp Fakültesinde homeopati ile ilgilenen Brezilyalı bir doktordur! Homeopati tarafından sunulan sağlık ve hastalık kavramına dokunarak, bu şifa alanını incelemeyi seçmiştir. Hekimliğinde fiziksel, duyusal, entelektüel ve duygusal alanlara hitap etmekte ve ANEP Brezilya'ya katıldıktan sonra, hastalarının gebelik, hamilelik ve doğum deneyimleri ile ilgilenmeye başlamıştır. Uzak kırsal topluluklarda bir devlet sosyal programında çalışan bir grup doktoru eğitmekte ve denetlemektedir.

Yukta Mukhi

HİNDİSTAN


1999 yılında çok sevdiği Sheree Guru’nun da kutsaması ile Hindistan adına dünya güzellik kraliçesi ünvanını almanın gururunu yaşamış bir Siddha Yoga öğrencisidir. Güzel sanatlar ve klasik müziğin içinde büyümüş ve kadim bilgeliğin içinde olmuş bir annedir. Şimdi, çocuklar ve aileleri için Ayuverdik ve Antik Organik tarım temelli doğal toplumların ve elde eğrilmiş ve elde dokunmuş doğal kumaşların sürdürebilirliği için çabalamaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken ve gıda alerjisi olan çocukların iyileştirilmesi eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir Erken Çocukluk Waldorf Eğitmenidir. Magda Gerber’in Saygılı Bebek Eğitimi konusunda eğitim almıştır. Hindistan’da bir kaç Doğayı Koruma Organizasyonunda çalışan bir çevrecidir. Reiki masterıdır. Menstüral döngüsünün ritmi ile yaşamak isteyen kadınlara mentörlük yapmaktadır. Rahmi kutsama ve rahme şifa verme konusunda eğitim almıştır. Bach çiçekleri ve doğal şifa remedileri uygulayacısıdır. Sesle şifa Terapisi ve lekenleme (smudging ) sanatı pratisyenidir. Kimyasallardan arınmış, dünya dostu sürdürebilir kentsel yaşam koçudur.

Joel Evans

UNITED STATES AMERICA


Joel M. Evans, M.D., is a board-certified OB/GYN and an international lecturer. He is the Director of The Center for Functional Medicine in Stamford, CT., and Chief of Medical Affairs for the Institute for Functional Medicine healthcare. He was honored to speak at the United Nations on the topic of Prenatal Origins of Violence, as a UN Representative and Chief Medical Advisor for OMAEP – the World Organization for the Prenatal Education Associations and the Medical Director and Advisory Board member of the Association for Prenatal and Perinatal Psychology and Health (APPPAH). His book on the holistic approach to pregnancy, The Whole Pregnancy Handbook, has received widespread critical acclaim and media attention.